piątek, 24 maja 2013

Pralnia- niezbędnik każdego domu?

Witam Was wszystkich,

bardzo się cieszę, że aranżacje w stylu marynarskim dla najmłodszych tak Wam się spodobały. Obiecuję pozostać jeszcze w tym temacie przez jakiś czas:)
Dzisiaj jednak będzie z innej beczki...
W związku z tym, że już całkiem niedługo sterta prania (która i tak wcale nie jest mała) zdecydowanie się powiększy o śliczne małe ciuszki, poruszę temat domowej pralni. Temat niby błahy, a jednak... Czy takie pomieszczenie gospodarcze jest w ogóle potrzebne? Czy ma sens? Czy nie szkoda na nie miejsca?
Cóż, ja przeznaczyłam u siebie niecałe pięć metrów kwadratowych na taką właśnie małą pralnię i nie żałuję. Właściwie nawet nie przeznaczyłam, co zmodyfikowałam projekt i zamiast nieporęcznej kotłowni i towarzyszącej jej toalecie dla gości, połączyłam dwa te pomieszczenia tworząc małą, ale całkiem wygodną pralnię.Zalety?
Przede wszystkim żaden gość mnie nie zaskoczy :) 
Pranie (nieważne czy świeżo wyprane czy jeszcze brudne, nieważne czy czekające na prasowanie czy dopiero schnące) zawsze jest na swoim miejscu. Do tego środki czystości oraz rzeczy niepotrzebne-ale jednak potrzebne, których w każdym domu (zwłaszcza u typowego chomika) znajdzie się pełno... Wszystko to, a więc cały ten bałagan mam schowany w jednym pomieszczeniu. A że pokoik niewielki, bałagan też przyzwoitych rozmiarów :)Wady?
Poza dodatkowym pomieszczeniem w domu, które trzeba wyposażyć, ogrzać i posprzątać ... wad nie ma.

Jak każde pomieszczenie w moim domu, również pralnia nie jest jeszcze skończona (co przyznaję szczerze, czasami doprowadza mnie do granic ludzkiej cierpliwości), dlatego właśnie zdjęcia mojej pralni są raczej symboliczne...

Aby jednak nie zostawiać Was z uczuciem niedosytu i poczuciem niewyczerpanego tematu, poszperałam w Internecie i znalazłam kilka baaardzo fajnych propozycji.
Zobaczcie sami:


Źródło: seasonedhomemakerŹródło: goodlifeofdesign

 Źródło: balasmer

Jak widać dobrze zaaranżowana pralnia nie musi być duża, aby mogła pełnić swoją rolę. Powyższe zdjęcia pokazują również, że nawet zwykłe pomieszczenie gospodarcze może być ciekawym i atrakcyjnym miejscem w domu...

Aż chce się prasować! :)

1 komentarz:

Lifestyle Inspiracje pisze...

Duża przestronna pralnia, marzenie :)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...