czwartek, 29 listopada 2012

Villa Bramasole z filmu Pod słońcem Toskanii

Ostatnio pokazywałam Wam zdjęcia z filmu Pod słońcem Toskanii. Przepiękna, ale zrujnowana posiadłość była remontowana przez główną bohaterkę filmu. W tej roli wystąpiła oczywiście urocza Diane Lane:) Tak na prawdę jednak, odrestaurowanie villi zaczęło się w 2006roku, a skończyło dopiero w 2010. Jesteście ciekawi jak teraz wygląda ten dom? Zobaczcie...
Blogger o imieniu Kifus, opublikował zdjęcia posiadłości już po remoncie. Z innego źródła wiem też, że obecnie villa służy jako dom do wynajęcia na wesela lub wakacje.

Źródło: inspiracionline

Moim zdaniem dom ten mimo, iż sporo zyskał to jednak coś stracił... Dla porównania zdjęcia zabytkowej posiadłości znajdziecie tutaj. A Wy co sądzicie o nowym wcieleniu Villi Bramasole?


1 komentarz:

Marzynia Mamcia pisze...

"Pod słońcem Toskanii" przeczytałam chyba z 15 lat temu i zachwyciłam się. Do tej pory mam adres mailowy "bramasole". Film mnie rozczarował, bo w żaden sposób nie potrafiłam utożsamić się z piękną Dianą jako Frances, no i zmiany w scenariuszu pod amerykańską publiczkę też mnie wkurzały. A teraz jeszcze i to... No cóż, JA bym tam już nie pojechała. Bramasole wygląda teraz tak, jakby urządzał ją zawodowy projektant wnętrz; owszem, z gustem i stylowo, ale jakoś tak jak z folderu reklamującego Włochy dla szejków z Emiratów... Rozwaliła mnie domowa kaplica z ołtarzykiem i zmartwychwstałym Chrystusem, tiaaa... już widzę Frankę z Edkiem, jak się modlą przed pójściem do łóżka :-D Dla równowagi powinien być też mihrab, coby se szejki (podejrzewam, że tylko baronów naftowych teraz stać na pobyt tam) nie pomyliły, w którym kierunku jest Mekka!
Pozdrawiam - Marzynia

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...