piątek, 29 listopada 2013

DIY - Mikołajkowe woreczki na drobiazgi

Dzisiejszym bohaterem będzie zaplamiona koszulka Marcina :)
Plama okazała się niezmywalna, niespieralna i w ogólne nieusuwalna... więc koszulka, w pierwszym odruchu, została przeznaczona na szmatkę. Ale po jakiejś chwili zapaliła mi się w głowie lampka i ... wykombinowałam woreczki. A że niedługo święta, to postanowiłam ochrzcić je mianem "mikołajkowych".


Mimo braku czasu na wszystko, poświęciłam jedną z nocy kiedy moi chłopcy już spali i zaczęłam realizować swoją wizję :) Koszulkę pocięłam na mniejsze i większe fragmenty - omijając te z plamą oczywiście:) - obszyłam z trzech stron i wywinęłam na prawą stronę.

Potem wystarczyło je związać jakąś ozdobną wstążeczką. W związku z tym że takiej nie znalazłam, pocięłam przypadkową kartkę, której wzór wydał mi się dosyć odpowiedni :)


Głównym moim zamysłem było, aby woreczki służyły jako proste opakowanie na symboliczne mikołajkowe upominki. Moje dziecko jest jednak na tyle małe, że u mnie pomysł ten z pewnością by się nie sprawdził.
Mniejsze woreczki wypełniałam więc pozostałą ususzoną lawendą...A większy posłużył jako woreczek na orzechy. Wydaje mi się jednak, że są one zbyt ciężkie, dlatego mam zamiar zamienić je na szyszki... :)


Długo zastanawiałam się też jaką aplikację wyciąć: choinkę czy czapkę? Wygrała jednak czapka, bo przecież to woreczki mikołajkowe :)

Najlepiej jednak woreczek ten wyglądałby wypełniony cukierkami dla jakiegoś sympatycznego małego łakomczuszka :) 

1 komentarz:

Woodenfactory pisze...

Mała rzecz, a jaka efektowna :)

Jesteśmy producentem prostych mebli z surowego drewna. Każdy produkt wykonujemy ręcznie nadając im niepowtarzalny i wyjątkowy charakter. Cechuje je prostota i wyjątkowość. Zapraszamy do współpracy i na naszą stronę http://woodenfactory.pl/

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...